Roślinne pomysły na świąteczne prezenty

Doniczka może być fajnym prezentem na święta pod warunkiem, że rośnie w niej coś pięknego. Z okazji zbliżających się świąt postanowiliśmy podzielić się kilkoma propozycjami na roślinne prezenty. Razem z naszymi doniczkami mogą być ciekawym pomysłem na obdarowanie najbliższych.

Strelicja królewska

Jeżeli chcecie kupić duży, piękny kwiat, który w dodatku kwitnie, idealnym prezentem będzie strelicja królewska. Jest naprawdę duża, ma piękne liście, ale to, co w niej szczególne, to wielobarwne kwiaty, zwane „rajskimi ptakami”, którymi rozkwita raz na kilka miesięcy. Strelicja jest prosta w uprawie i uwielbia letnie balkonowanie. Będzie odpowiednia dla kogoś, kto ma miejsce na duży kwiat i nie zapomina o pięlęgnacji, bo strelicja lubi dużo pić.

Strelicja królewska

Sansewieria moonshine

Jeżeli chciecie obdarować kogoś, kto zawsze podkreśla brak tzw. ręki do kwiatów, jest zapominalski i niezbyt uważny, dobrym pomysłem będzie wręczenie mu sansewierii moonshine. Jest to rzadziej spotykana odmianą sansewierii (te popularniejsze to sansewierie gwinejskie, które charakteryzują się żółtymi paskami na liściach). Moonshine z kolei wygląda jak malowana akwarelami, ma zgaszony, chłodny zielony kolor liści, który nie jest jednolity, tylko lekko rozmyty. Dużym walorem sansewierii jest to, że można ją postawić zarówno w słonecznym, jak i zacienionym miejscu – jako „żelazna roślina” wytrzyma wiele. Idealnie nadaje się do sypialni, ponieważ nocą oczyszcza powietrze.

Sansewieria moonshine

Żyworódka Daigremonta

Dla niecierpliwych, rządnych szybkiego wzrostu i zmian w wyglądzie polecamy żyworódkę Daigremonta. Jest to niewymagająca roślina, która będzie rosła niemalże w każdym podłożu (spokojnie wystarczy jej ziemia uniwersalna), ale to, co ją wyróżnia, to ciekawy sposób rozmnażania. Na brzegach liści wyrastają jej małe zarodniki, które wyglądają jak ciekawa ozdoba. Tymczasem są to nowe sadzonki rośliny. Można zatem doglądać jej ciągłego rozrastania się, wysiewać nowe sadzonki i obdarowywać nimi kolejne osoby. Żyworódka może być dobrym prezentem dla kogoś, kto lubi obserwować etapy życia rośliny, bo te, ze względu na pojawiające się na brzegach liści rozmóżki, są naprawdę fascynujące. Żyworódka jest sukulentem, potrzebuje zatem dużo światła i nie lubi być przelana.

Żyworódka Daigremonta

Ceropegia Wooda

Na pewno znacie kogoś, kto zawsze podkreśla, że nie ma miejsca na nowe rośliny. Dla takiej osoby idealna będzie ceropegia Wooda, czyli „lampion chiński” – piękny, bardzo drobny, pnący sukulent. Lubi jasne stanowiska i małą ilość wody. Jest bardzo subtelny – jego długie pędy lubią zwisać z doniczki – dobrze mu w makramach, na kwietnikach lub w wysokich, małych doniczkach (jak nasze Lilie). Ze względu na sercowaty kształt liści jest popularnym prezentam dla zakochanych.

Ceropegia Wooda

Alokazja

Na koniec polecamy rośliny dla tych, którzy lubią być na czasie. Przez ostatnich kilka lat królową salonów była monstera dziurawa, jednak powoli jej miejsce zajmuje… alokazja, szczególnie odmiana polly i black velvet. W porównaniu z monsterą, są to kwiatki kapryśne, ale chyba najlepszą receptą jest zostawienie ich w spokoju. Znajdź dla nich miejsce z dala od ostrych promieni słonecznych i zadbaj, żeby nie wysychało im podłoże (jednocześnie go nie przelewając), a powinno być dobrze.

Alokazja
Pamiętajcie, że do wszystkich kwiatów możecie dobrać osłonki i doniczki z naszej oferty. Szczególnej uwadze polecamy nowości – donice Mira, które są dostępne aż w trzech seriach Eco – z domieszką wiórów, łupin po kawie oraz 100% recycled.

Język

Zamknij