O nas

Firma rozwija się szybko dzięki pasji do tworzenia oraz fachowości i kreatywności znakomitego zespołu ludzi, którzy na długie lata związali swoje życie zawodowe z Lamelą.

Nasza historia

Jesteśmy firmą rodzinną działającą od 1986 roku. Od tego czasu Lamela urosła do rangi dużego, znaczącego w branży tworzywowej przedsiębiorstwa. Obecnie firma zatrudnia ponad trzysta osób i produkuje około dwustu wyrobów na rynki całego świata. Siedziba Lameli mieści się Łowiczu, w centrum Polski, co jest dużym ułatwieniem logistycznym zarówno dla naszych klientów jak i dla nas.

2016

Obchodziliśmy 30 lecie powstania Firmy.

2011

Oddaliśmy do użytku nową halę produkcyjną o powierzchni 2200 mkw. Sprawne zrealizowanie tej inwestycji uważamy za niewątpliwy sukces, dlatego z jeszcze większą dumą i radością w 2011 roku obchodziliśmy jubileusz 25-lecia istnienia Firmy.

2006

Świętowaliśmy 20 lat istnienia Firmy.

2005

Otrzymaliśmy duży zastrzyk finansowy w postaci dotacji unijnych. Dzięki temu zmodernizowaliśmy halę produkcyjną, zakupiliśmy kilka nowoczesnych maszyn i zbudowaliśmy skomputeryzowany magazyn wysokiego składowania. Inwestycje te podniosły firmę na jeszcze wyższy poziom.

2004

Rozpoczęliśmy produkcję dla szwedzkiego koncernu IKEA. Współpraca ta trwa do dzisiaj i przynosi Lameli znaczną część przychodów.

Uzyskaliśmy Zintegrowany System Zarządzania zgodny z normami: Zarzadząnie środowiskowe PN-EN ISO 14001 oraz Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy PN-N-18001

2003

Na Ukrainie otwarty został siostrzany zakład produkujący wyroby pod marką Lamela na dzierżawionych od polskiej firmy formach.

2001

Lamela otrzymała Certyfikat Systemu Zarządzania zgodny z PN-EN ISO 9001:1996.

1997

Postawiliśmy na nowe technologie, stworzyliśmy profesjonalną i nowoczesną narzędziownię. Rosła sprzedaż i zatrudnienie. Wprowadziliśmy do naszej oferty nową linię- wyroby ogrodowe. W tym czasie zatrudnienie przekroczyło 300 osób.

1994

Rozrastająca się firma wymagała coraz większej przestrzeni. Skutkiem tego było przeniesienie jej siedziby do Łowicza. Rozwój Lameli nabrał jeszcze większego tempa.

1992

Zaprojektowaliśmy i dołączyliśmy do naszej oferty pojemnik na pieczywo, który stał się wielkim przebojem rynkowym oraz lokomotywą rozwoju firmy.

1990

Firma przybrała nową, związaną z tworzywami nazwę Lamela. Słowo to oznacza fragment struktury krystalicznej tworzywa sztucznego

1986

W Kozłowie Biskupim powstała firma PROMARKET


Język

Zamknij