Lamela ponownie w Szlachetnej Paczce

Udział Firmy Lamela w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka to już tradycja. Wzorem ubiegłych lat i w tym roku Firma zadeklarowała pomoc w organizacji wydarzenia.

– Organizujemy pomoc materialną, jak również udostępniamy samochód dostawczy do rozwożenia paczek do obdarowanych rodzin. W tym roku zgodziliśmy się na udostępnienie dwóch samochodów – informuje Krystyna Bałdyga, współzałożycielka Firmy Lamela.

Pracownicy Lameli pomagali dostarczyć paczki potrzebującym z Sochaczewa. W tym roku wytypowano 26 rodzin. Radość i wzruszenie, które pojawiały się na twarzach obdarowywanych kruszyły najtwardsze serca. Pomoc darczyńców bardzo często przerosła oczekiwania nie tylko potrzebujących ale i organizatorów. 

– W pomaganiu jest coś niezwykłego, coś co uzależnia. Gdy pomoże się raz i widzi tę radość w oczach drugiej osoby, chce się ją zobaczyć ponownie. Dlatego chętnie angażujemy się w pomoc na różne sposoby. Od trzydziestu lat bierzemy również udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – mówi Arkadiusz Bałdyga, prezes Firmy Lamela.

– Tu nie chodzi o same paczki, o ten materialny wymiar pomocy, lecz właśnie o te emocje, o radość z doświadczenia pomocy, faktu, że nie jest się samemu ze swoimi problemami. Dla mnie zawsze ważniejsza od samych paczek była możliwość ofiarowania komuś chwili szczęścia – przyznaje w wywiadzie dla „tusochaczew” lider rejonu Adam Roszczyk.

materiały prasowe: Lamela


Język

Zamknij