Misa ROMA laureatem Dobrego Wzoru

Kolejny sukces Lameli. W piątek (27.10) odbyła się Gala finałowa Konkursu Dobry Wzór. Misa ROMA została laureatem, otrzymując statuetkę Dobrego Wzoru w kategorii „Dom i Ogród”.

Autorami zwycięskiego projektu są Dorota i Maciej Stefańscy.

– Naszym marzeniem było tworzenie rzeczy codziennych, które są ładne i funkcjonalne, ale przede wszystkim powszechne. Dizajnu, który jest cichym tłem dla toczącego się wokół życia. Takie projekty tworzymy od lat razem z firmą Lamela. „Nasze” doniczki widzieliśmy w Estonii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii i w Niemczech. Na cmentarzach przy kolumbariach króluje osłonka Heca. A Rosa została podrobiona w Peru. – opowiada współautorka projektu Dorota Stefańska. – Dziś jeden z bestsellerów – Roma dostał nagrodę Dobry Wzór. Dziękujemy! Bardzo nam miło – dodaje.

Nagrodę w imieniu Firmy odebrał jej założyciel Andrzej Bałdyga, Wiceprezes Lamela Sp. z o. o.

– Przyznana nagroda dowodzi, że rzeczy, z których powszechnie korzystamy nie muszą być nijakie i banalne. Moim marzeniem było, by Lamela wytyczała trendy, była wzorem w swojej branży i cieszę się, że to realizujemy – mówi wiceprezes.

Organizatorem konkursu był Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Lamela od wielu lat współpracuje z najlepszymi projektantami w Polsce. Jednym z nich był, m. in. twórca sportowej wersji Syreny Cezary Nawrot. W roku 1993 wraz Wojciechem Wybieralskim stworzyli dla Lameli pojemnik na chleb. Pojemnik produkowany jest do dziś i najprawdopodobniej powstał w największej liczbie egzemplarzy spośród projektów Nawrota.

Materiały prasowe Lamela Sp. z o. o.

FOT. Instytut Wzornictwa Przemysłowego


Język

Zamknij